Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dolice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

                                                              REJESTR INSTYTUCJI KULTURY                                            KSIĘGA REJESTROWA INSTYTUCJI KULTURY                                    

                                             dla których organizatorem jest Gmina Dolice

Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Dolice, jest prowadzony zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej

(Dz. U. z 2017 poz 862), na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury

(Dz. U. z 2012 poz. 189).

1. instytucje kultury podlegają wpisowi do rejestru z urzędu,

2. dane w rejestrze aktualizowane są na bieżąco, po dokonaniu każdorazowo zmiany wpisu do rejestru, wynikającej z przepisów prawa.

Rejestr aktualny na dzień 26 października 2017r.

Nazwa rejestru: REJESTR INSTYTUCJI KULTURY

Rejestr prowadzi: Urząd Gminy Dolice

Sposób udostępniania:

1. Dane  zawarte w rejestrze udostępnia się poprzez

1) otwarty dostęp do zawartości rejestru,

2) wydanie odpisu z rejestru księgi rejestrowej,

2. Udostępnianie danych zawartych w rejestrze w formie, o której mowa w ust 1 pkt 1, jest bezpłatne i odbywa się przez stronę Biuletynu Informacji Publicznej organizatora.

3. Każdy ma prawo przeglądać w godzinach urzędowych akta rejestrowe oraz księgi rejestrowe instytucji kultury.

4. Organizator prowadzący rejestr kultury wydaje urzędowo poświadczony odpis każdemu, kto zwróci się z wnioskiem o jego wydanie.

5. odpis przesyła się wnioskodawcy w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, na adres wskazany we wniosku, przesyłką poleconą lub przekazuje się osobiście wnioskodawcy albo osobie przez niego upoważnionej, za pisemnym potwierdzeniem odbioru.

Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz. U z 2016 poz. 1827, zm.: Dz. U. z 2017r. poz. 624, poz. 1273 i poz. 1529)   - wydanie poświadczonego odpisu podlega opłacie skarbowej.

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Sinica 14-11-2017 10:58
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 14-11-2017
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Sinica 17-11-2017 09:48